برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۹۹/۳/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» انواع تابلو فرش ماشینی

انواع تابلو فرش

تابلو فرش به عنوان یکی از وسیله های تزیینی منزل باعث به وجود آمدن محیطی لوکس و مدرن تر خواهد شد که در دهه های اخیر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است و افراد زیادی آن را به عنوان یک هدیه فاخر و ارزشمند در نظر می گیرند .
تابلو فرش ها در انواع مختلف تابلو فرش ماشینی چاپی و تابلو فرش بافت تقسیم بندی می شوند .
در این مقاله به بیان ویژگی و تفاوت های انوع تابلو فرش ماشینی چاپی و تابلو فرش بافت می پردازیم . اگر قصد خرید انواع تابلو فرش را دارید کدام برای شما مناسب تر است ؟ و این که تابلو فرش ماشینی چاپی و تابلو فرش بافت چه مزیت های و معایبی دارند .
تابلو فرش بافت
برای تولید تابلو فرش بافت ابتدا باید نقشه را آماده کنیم سپس نقشه به دستگاه های بافت داه می شود تا تابلو فرش با نخ هایی که از قبل رنگ شده اند بافته شود و در نهایت محصول به مرحله آهار و تکمیل ارسال می گردد و پس از آن به بازار برای فروش فرستاده می شود .
انواع تابلو فرش های بافت در مدل های 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه وجود دارد . بدیهی است هر چه تعداد شانه ها بیشتر باشد تراکم فرش افزایش یافته و شاهد بافت های ریزتری در فرش خواهیم بود در نتیجه جلوه و تصویری که روی تابلو فرش خلق می شود ظرافت و زیبایی دو چندانی خواهد داشت .
تابلو فرش ماشینی چاپی
برای تولید تابلو فرش ماشینی چاپی ابتدا فرشی با الیاف کاملا سفید در ابعاد مشخص می بافتند و پس از آماده سازی فرش ، طرح مورد نظر توسط نرم افزار های کامپیوتری به نقشه تبدیل شده و آن نقشه را روی کاغذ مخصوص چاپ می کنند پس ازآن فرش با الیاف سفید و آماده و کاغذی که حاوی نقشه است در دستگاه مخصوص قرار داده می شود . این دستگاه ها برای چاپ دیجیتال تابلو فرش از رنگ های مایع استفاده می کنند و با ترکیب رنگ های اصلی و پاشش رنگ ، نقش را روی فرش سفید رنگ چاپ می کنند . در برخی از موارد برای شباهت هر چه بشتر تابلو فرش های ماشینی چاپی به تابلو فرش های بافت اقدام به چاپ پشت فرش به صورت قرینه می کنند و این گونه است که یک تابلو فرش ماشینی چاپی  با تکنولوژی مدرن تر به وجود می آید .
امروزه این نوع تابلو فرش ها با سابقه کمی که دارند توانسته اند جایگاه خوبی در بازار به دست آورند و به این صنعت رونق ببخشند .
تفاوت تابلو فرش بافت و تابلو فرش ماشینی چاپی
در تابلو فرش های بافت تعداد رنگ ها قبل از بافت فرش مشخص و معمولا 8 تا 10 رنگ است ولی در تابلو فرش های ماشینی چاپی از رنگ های مرغوب تر و به صورت مایع استفاده می شود .
تابلو فرش های ماشینی چاپی که به آنها تابلو فرش دیجیتال هم می گویند از ظرافت و دقت بالاتر در نتیجه زیبایی بیشتر نسبت به تابلو فرش بافت برخوردار هستند البته این ظرافت تا زمانی است که به خاب فرش دست زده نشود و سفیدی زیر کار که ناشی از بافت اولیه فرش است مشخص نشود .
در صورتی که قصد سفارش تابلو فرش بافت ماشینی با طرح خاص و مورد نظرتان را دارید باید آن را به همراه جفتش خریداری کنید و هزینه دو تابلو فرش را پرداخت کنید زیرا امکان بافت تکی تابلو فرش وجود ندارد ضمن اینکه هزینه طراحی نقشه هم به عهده مشتری می باشد مگر اینکه از طرح های اماده موجود در بازار خرید نمایید اما در تابلو فرش های ماشینی چاپی بافت به صورت تکی بوده و هزینه طرح های سفارشی از تابلو فرش بافت کمتر است .
به صورت کلی تابلو فرش های بافت هنوز اصالت خود را فرش حفظ کرده اند و دارای دوام بیشتر و ثبات رنگ بالاتری بوده و قابلیت شستشو هم دارد  ولی تابلو فرش ماشینی چاپی با بهره مندی از تکنولوژی های جدید ازظرافت و زیبایی بافت و قیمت پایین تری برخوردار است که در زمان کمتری تولید می شوند و قابلیت شستشو هم دارد ولی دوام و ماندگاری آن کمتر می باشد .
انواع طرح های تابلو فرش
 به طور کلی تابلو فرش ها در انواع طرح های مناظر طبیعت ، چهره ها ، نقاشی های معروف ، گل ها و میوه ها بافته می شود . البته طرح های مذهبی که شامل تصاویر زیبایی ازآیات قران کریم ، اماکن و شخصیت های مذهبی می شود جلوه ای خارق العاده دارند .
پس اگر قصد خرید انوع تابلو فرش را دارید سعی کنید در فرصت کافی این کار را انجام دهید زیرا با تنوع بالایی که دارند نیاز به صبوری و صرف زمان زیادی است ولی اگر فرصت کافی برای انتخاب مناسب انواع  تابلو فرش را ندارید از فروشگاه های اینترنتی  فروش انواع تابلو فرش خرید کنید چرا که علاوه بر داشتن تنوع در طرح ها باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به جهت خرید مستقیم از تولید کننده محصول می شود .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  تفاوت تابلو فرش ماشینی بافت و تابلو فرش چاپی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه