برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۹۹/۶/۳۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» تابلو فرش ماشینی خوب چه مشخصاتی دارد ؟

مشخصات تابلو فرش ماشینی خوب

تابلو فرش ها از وسایل تزیینی می باشند که در دو دسته تابلو فرش ماشینی و تابلو فرش دستباف تولید می شوند . به فرش هایی که تصاویر یک منظره ، مکان و یا چهره بر روی آن ها بافته شده باشد را تابلو فرش می گویند . امروزه به دلیل گران بودن تابلو فر ش های دستباف بیشتر افراد برای خرید تابلو فرش به سراغ تابلو فرش های ماشینی می روند .
تابلو فرش ماشینی خوب با بهترین طرح و رنگبندی تولید می شود و دارای نقشه هایی مانند منظره ، آیات ، چهره ، حیوانات و ... می باشد . تابلو فرش های ماشینی خوب و درجه یک کاشان به دلیل زیبایی بالا و قیمت مناسب بسیار مورد توجه قرار گرفته اند . از نظر مشخصات کیفی و ظاهری تابلو فرش های ماشینی دارای تفاوت هایی با هم هستند . تابلو فرش ماشینی خوب دارای طرح های بسیار زیبا و بافت های درخواستی است .
مهمترین شاخصه در تابلو فرش ماشینی تعداد شانه و تراکم فرش است . مقدار گره در شانه و تراکم تابلو فرش ، ظرافت و لطافت فرش را بیشتر نشان می دهد . تابلو فرش ماشینی که دارای تراکم بیشتر باشد مرغوب تر و با کیفیت تر خواهد بود . نوع دستگاه و پیشرفته بودن آن در کیفیت تابلو فرش خوب بسیار تاثیر دارد . در مرحله بافت تابلو از دستگاه های مدرن استفاده می شود ولی در زمان درج طرح تابلو فرش از دستگاه های چاپ استفاده می کنند .
تابلو  فرش های ماشینی درجه یک کاشان در دسته های تابلو فرش 500شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 تولید می شوند . از ریز نقش ترین تابلو فرش های ماشینی خوب کاشان می توان تابلو فرش های ماشینی 1000 شانه و تابلو فرش ماشینی 1200 شانه را نام برد . طرح و نقوش بسیار ریز و ظریف را بر روی این تابلو فرش ها پیاده می کنند . همان گونه که مشخص است هر مقدار شانه و تراکم در تابلو فرش بیشتر شود تابلو ظریف تر و زیباتر شده و به تابلو فرش دستباف شباهت بیشتری پیدا می کند . بالا رفتن شانه و تراکم در قیمت و طول عمر تابلو فرش نیز دخالت دارند و با بالا رفتن ان ها قیمت و عمر تابلو فرش نیز افزایش می یابد .
به طور کلی تابلو فرش های ماشینی شامل تابلو فرش ماشینی بافت ، تابلو فرش چاپی و تابلو فرش کلاریس است . در تولید تابلو فرش ماشینی کلاریس طرح و نقشه به صورت نفوذی به عمق فرش تزریق می شود در حالی که در تابلو فرش چاپی طرح به صورت سطحی بر روی زمینه فرش حک می شود .
از مهمترین تفاوت ها در تابلو فرش ماشینی چاپی و بافت می توان به تعداد رنگی آن ها اشاره کرد . تابلو فرش کلاریس دارای تعداد رنگی بیشتر نسبت به تابلو فرش چاپی و بافت است و حدود 22 رنگ در ان به کار می رود . تولید تابلو فرش های چاپی بسیار سریعتر از تابلو فرش های بافت است . تابلو های ماشینی کلاریس به دلیل داشتن تعداد رنگ بیشتر دارای طرحی درخشان تر و زیباتر از تابلو فرش بافت هستند . به همین دلیل است که برای تولید تابلو فرش های تصویر از این روش استفاده می کنند .
در تابلو فرش بافت بسته به مقدار شانه و تراکم از تعداد 8 تا 12 رنگ استفاده می شود . در تولید تابلو فرش ماشینی بافت از سه نوع الیاف با نام های نخ خاب ، نخ تار و نخ پود استفاده می شود که این الیاف در کیفیت محصول تاثیر زیادی دارند . تابلو فرش های بافته شده با نخ خاب اکریلیک و پلی استر از بهترین انواع تابلو فرش ماشینی کاشان هستند . تابلو فرش ماشینی اکریلیک در برابر گرد و غبار مقاوم بوده و باعث ایجاد آلرژی و حساسیت نیز نمی شود . الیاف پلی استر در تابلو فرش ، شفافیت و مقاومت فرش را بالا می برد .
انواع تابلو فرش ماشینی در طرح هایی مناظر طبیعی ، مناظر گل ها و تابلو فرش سفارشی تولید می شوند . مناظر طبیعی مانند رودخانه ، جنگل و درختان از عمده طرح هایی است که در تابلو فرش ماشینی منظره و یا طبیعت به کار می رود . تابلو فرش ماشینی سفارشی بهترین گزینه برای تابلو فرش هدیه است . ماندگاری و زیبایی در تابلو فرش ماشینی خوب کاشان از دلایل انتخاب ان ها برای سفارش عکس است . تولید تابلو فرش های سفارشی علاوه بر تابلو فرش بافت شامل کلاریس و چاپی نیر می باشد .
برای تولید تابلو فرش سفارشی از تعداد 256 رنگ استفاده می شود تا زیبای و ظرافت تصویر واضح تر دیده شود . قیمت این نوع تابلو با توجه به سایز و نوع بافت آن تعیین می شود . این نوع تابلو فرش ماشینی خوب کاشان در کناره های فرش 9 متری بافته شده و در سایز های 50 *100 رایج است . جنس نخ خاب تابلو فرش سفارشی از اکریلیک است که به صورت فرش  1000 شانه تراکم 3000 بافته می شود .
در برخی از موارد برای تولید تابلو فرش ماشینی چاپی از روش سابلیمیشن استفاده می کننن. این روش در مقایسه با تابلو فرش هی چاپی بسیار سریعتر و ارزانتر است . در چاپ سابلیمیشن تابلو فرش طرح و نقشه با کمک دستگاه چاپ و کوره هایی حرارتی بر روی فرش جای می گیرد .
پرفروش ترین طرح های تابلو فرش ماشینی خوب کاشان در دسته های تابلو فرش های آیه و مذهبی ، تابلو فرش های مینیاتوری و تابلو فرش های ماشینی کلاسیک است . تابلو فرش های ماشینی طرح مینیاتور از زیباترین تابلو فرش های ماشینی ایرانی هستند که اصالت و فرهنگ ملت ها را نشان می دهند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه