برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۹۹/۶/۳۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» مراحل بافت بهترین تابلو فرش ماشینی

خرید بهتر تابلو فرش ماشینی

بهترین تابلو فرش ماشینی
تابلو فرش های ماشینی کاشان از گذشته تا به حال جنبه تزیینی داشته و غالبا با طرح های منظره و چهره در ابعاد کوچک بافته می شوند . اوایل تنها تابلو فرش های دستباف طرح های ظریف و زیبا داشتند ولی با پیدایش دستگاه های مدرن ، تابلو فرش های ماشینی بسیار ظریف نیز تولید شد . تابلو فرش ماشینی به دو نوع تابلو فرش ماشینی بافت و تابلو فرش ماشینی دیجیتالی تقسیم می شود .
مراحل بافت تابلو فرش ماشینی به این صورت است که ابتدا طرح و نقشه مورد نظر توسط کارخانه تولید کننده انتخاب می شود . سپس این طرح به ماشین بافت منتقل شده و دستگاه با استفاده از الیاف مخصوص تابلو فرش را می بافد . تابلو فرش های ماشینی درجه یک در تراکم های مختلفی مانند : تابلو فرش 700 شانه ، تابلو فرش 1000 شانه و تابلو فرش 1200 شانه تولید می شوند . در این میان تابلو فرش ماشینی بافت 1200 شانه بالاترین کیفیت را داراست و تراکم و ظرافت بالای آن باعث شده که به تابلو فرش دستباف شبیه تر باشد .
بافت تابلو فرش دیجیتالی به این صورت می باشد که در ابتدا فرش تابلو به صورت خام و سفید بافته شده و پس از این مرحله طرح مورد نظر توسط دستگاه های مخصوص بر روی فرش چاپ می شود . چاپ عکس بر روی تابلو فرش به دلیل سرعت بالا و قیمت مناسب تر متداول تر است .
برای تولید بهترین تابلو فرش های ماشینی چاپی ابتدا یک فرش کاملا سفید به صورت هزار شانه و با 1200 شانه بافته شده و در ابعاد مختلف برش داده می شود ، سپس زیگزاگ و ریشه دوزی فرش انجام می شود . عکس مورد نظر توسط تولید کننده بر روی فرش ، چاپ شده و با دستگاه سابلیمیشن حرارت تصویر حک می شود . ظرافت و زیبای این تابلو فرش ها در حد تابلو فرش دستبافگونه ماشینی است .
تعداد رنگ های به کار رفته در تابلو فرش های چاپی نا محدود است و به همین دلیل طرح های این تابلو فرش از کیفیت و جزئیات تصویری بهتری برخوردار است . بهترین تابلو فرش های چاپی با هزینه کمتر از تابلو فرش بافت تولید می شوند . به طور کلی تابلو فرش های ماشینی بافت نسبت به دیجیتالی از درجه کیفی بالاتری برخوردار هستند و می توان گفت بهترین تابلو فرش ماشینی تابلویی است که با تراکم بالاتر تولید می شود . با افزایش تراکم های عرضی و طولی ، تابلو فرش ماشینی دارای ظرافت و لطافت بیشتری می شود  .
تابلو فرش های ماشینی 1200 شانه هم دارای کیفیت بالایی هستند و هم ظاهر بسیار زیبایی دارند . بهترین تابلو فرش های ماشینی از میان طرح های تابلو فرش 1200 شانه درجه یک کاشان می باشد .
مهمترین ویژگی این تابلو فرش ها الیاف به کاررفته در ان هاست . الیاف نخ خاب فرش ، کیفیت ، دوام و مقاومت تابلو فرش را تضمین می کند . در تابلو فرش های 1200 شانه از ترکیب اکریلیک و ابریشم استفاده می کنند . الیاف ابریشم مصنوعی به کاررفته در تابلو فرش های ماشینی 1200 شانه باعث شده که بافت فرش درخشان تر و ظریف تر باشد .
الیاف اکریلیک بهترین تابلو فرش ماشینی بافت دارای ویژگی های چون عدم ایجاد حساسیت ، عدم تغییر رنگ و پرزدهی است . نخ اکریلیک هیت ست شده زیبایی طرح تابلو فرش ماشینی بافت را دو چندان می کند . الیاف اکریلیک هیت ست شده بهترین نخ خاب برای بافت تابلو فرش ماشینی می باشد زیرا این نوع الیاف در برابر گرد و غبار و آلودگی مقاوم بوده و بعد از شستشو ماهیت و شکل خود را از دست نمی دهد .
نخ چله نیز در کیفیت تابلو فرش های ماشینی تاثیر بسزایی دارد . تابلو فرش های ماشینی که با نخ چله ابریشمی بافته می شود دارای بهترین نقش و بالاترین قیمت است .
از دیگر خصوصیات بهترین تابلو فرش ماشینی کاشان می توان به مواردی چون استفاده از طرح و نگاره با رنگ آمیزی جذاب و گیرا ، ترکیب رنگ هایی که با یکدیگر هارمونی دارند ، استفاده به جا از عناصر و نماد های اصیل مانند طرح بوته جقه و ... اشاره داشت .
بهترین تابلو فرش ماشینی کاشان دارای میزان و تراکم واقعی و همچنین بهترین طرح و رنگبندی است . تابلو فرش های ماشینی 1000 شانه نیز جزء بهترین تابلو های ماشینی بازار محسوب می شوند که با تراکم طولی 3000 بسیار لطیف و ظریف هستند . این تابلو فرش های دستبافگونه با نخ اکریلیک هیت ست توسط دستگاه HCP بافته شده اند . در بافت تابلو فرش های درجه یک 1000 شانه از تعداد هشت تا دوازده رنگ طبیعی استفاده می شود .
بهترین تابلو فرش های ماشینی با موضوعات منظره ، آیه ، چهره ، حیوان و غیره در چندین طرح تولید و عرضه می شوند . انواع تابلو فرش ماشینی مینیاتور و تابلو فرش های ماشینی چهره از بهترین و پرفروش ترین تابلو فرش های بازار هستند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  راهنمای خرید انواع تابلو فرش
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه