برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۰/۷/۲۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» معرفی و بررسی انواع تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش ماشینی درجه یک

معرفی تابلو فرش ماشینی
تابلو فرش ها همان فرش های ماشینی است ، با این تفاوت که در سایز کوچک تری بافته می شوند و دارای قاب می باشند تا زمانی که به دیوار نصب شدن نمای زیباتری را فراهم کنند .
قیمت تابلو فرش ماشینی بسیار پایین تراز تابلو فرش دستباف می باشد . تابلو فرش ها به دو دسته ماشینی و دستبافت تقسیم می شود . تابلو فرش دستبافت بسیار زیبا بوده و به دلیل زحمت فراوانی که برای بافت آن کشیده می شود و همچنین مواد اولیه طبیعی قیمتی بالاتری دارد .
تابلو فرش های ماشینی امروزه بافتی بسیار نزدیک به تابلو فرش های دستبافت دارد زیرا در تراکم بالایی بافته می شود اما خیلی ارزان تر از تابلو فرش دستباف هستند .
تابلو فرش های ماشینی در نقش ها و طرح های زیبا و متنوع بافته می شود و سایزهای مختلفی هم چون 50*70 و 50*100 و... دارند . تابلو فرش 1000 شانه با تراکم طولی 3000 بافتی بسیار لطیف و ظریف دارد که با نخ آکرولیک هیت ست شده توسط دستگاه HCP بافته شده است.

تفاوت تابلو فرش ماشینی و چاپی
تابلو فرش ماشینی چاپی بسیار زیباتر از تابلو فرش بافت است زیرا در چاپ تابلو فرش چاپی بیش از 200 نوع رنگ استفاده می شود . در تابلو فرش ماشینی بافت 8 رنگ استفاده می شود .
تابلو فرش های بافت دارای دورنما هستند یعنی بر روی دیوار و با فاصله زیبا به نظر می رسند اما تابلو فرش چاپی این طور نیستند و از نزدیک هم بسیار چشم نواز هستند .
تابلو فرش ماشینی بافت اصالت فرش را بیشتر از تابلو فرش چاپی به نمایش می گذارد .

انواع تابلو فرش ماشینی
طرح هایی که در انواع تابلو فرش استفاده می شوند دارای موضوعات یکسانی هستند که با نقشه های مختلف و رنگ بندی های بسیار متنوع عرضه می شوند. این تابلو فرش ها با نقشه های بسیار زیبا و متنوع به صورت ماشینی تولید می شوند و با قاب های زیبا زینت بخش منازل هستند .
- تابلو فرش مذهبی  
- تابلو فرش ماشینی مینیاتور
- تابلو فرش ماشینی گل و میوه
- تابلو فرش کلاسیک
- تابلو فرش ماشینی حیوانات
- تابلو فرش ماشینی فرانسوی

 تابلو فرش های دستبافگونه
تابلو فرش ماشینی در دسته بندی تابلو فرش 700 شانه ، تابلو فرش 1000 شانه و تابلو فرش 1200 شانه تولید می شود . تابلو فرش های 1000 و 1200 شانه زیبایی ، ظرافت و لطافت فراوانی دارند و به آن ها تابلو فرش های دستباف گونه می گویند . به این خاطر که در پشت این تابلو ها ، چله آن ها مشخص نیست و این از ویژگی های فرش های دستباف ابریشمی می باشد ، به این تابلو ها ، تابلو فرش های دستباف گونه می گویند .
تابلو فرش 1200 شانه تراکم 3600 به خاطر شانه و تراکم بالاتری که دارد ، نخ های ظریف تر و نازک تری دارد ، برای همین نقشه طرح های شلوغ را روی این تابلو ها پیاده می کنند ، زیرا جزئیات طرح را به خوبی نشان می دهند و حالتی زنده تر و طبیعی تری دارند .
تابلو فرش 1200 شانه تراکم 3600 و با نخ صد درصد آکریلیک هیت ست شده بافته می شود که در مقابل مواد شیمیایی ، روغن ، چربی  از مقاومت بالایی برخوردار می باشد .

تابلو فرش ماشینی چاپی
نوع بافت بعضی از تابلو فرش های ماشینی با نوع بافت تابلو فرش های ماشینی متفاوت می باشد که به آن ها تابلو فرش چاپی می گویند .
تابلو فرش های چاپی که بافت سابلیمیشن و کلاریس دارند ، با زمینه ای کاملا سفید بدون نقشه بافته می شوند و در بافت سابلیمیشن و کلاریس نقشه بر رو و پشت فرش چاپ می شود و در بافت کلاریس رنگ های نقشه به نخ های فرش تزریق می شوند که بسیار طبیعی تر می باشد .
در تابلو فرش چاپی تعداد رنگ ها نا محدود می باشد یا تعداد رنگ ها بسیار زیاد است و تعداد رنگ ها همان رنگ هایی است که در طرح و نقشه فرش به کار برده می شوند . تابلو فرش ماشینی کلاریس به دو حالت عمودی و افقی طراحی و بعد تولید می شوند که بر اساس محیط مورد نظر انتخاب می شوند .

تابلو فرش ماشینی کلاسیک
در فرش های ماشینی استفاده از کلمه کلاسیک جهت نمایش تفاوت طرح و نگاره استفاده می شود ، بدین معنی که تابلو فرش کلاسیک محصولاتی با طرح های سنتی هستند که ویژگی این طرح و نقشه ها رنگ‌هایی ملایم و آرامش بخش است که برای دکوراسیون های رسمی ، شیک و کلاسیک به کار می رود .

عوامل تاثیر گذار بر کیفیت تابلو فرش ماشینی
در کيفيت تابلو فرش ماشيني عواملي هم چون رنگ ، نخ ، چاپ وغيره تاثير گذار هستند . نوع نخ به کار گرفته شده در بافت تابلو فرش ماشيني در عمر ،شستشو ، دوام در برابر گرما و نورآ فتاب تاثیر گذار می باشد .
الياف پلي استر داراي خصوصياتي هم چون : استحکام بالا ، برگشت پذيري ، مقاومت سايشي ، مقاوم در برابر نور خورشيد ، مقاوم در برابر سفید کننده ها است . الياف پلي استر به دليل ساختمان شيميايي خود کريستالي است و به دليل ويژگي هاي پليمري خود ، رطوبت را کم جذب مي کند و در مقابل انواع مواد شيميايي مقاوم است . پلي استر داراي ثبات رنگ و و در برابر اسيد هاي ضعيف و در مقابل اسيد هاي قوي و سرد مقاوم بوده همچنين مواد قليايي رقيق بر آن اثري ندارد
الیاف اکرولیک از بهترین الیاف موجود در بازار می باشند. تابلو فرش های بافته شده با الیاف اکرولیک دارای دوام و استحکام بالایی در برابر حرارت و دما بوده و در برابر مواد شویند از ثبات رنگی و مقاومت بالایی برخوردار می باشند . بافت تابلو فرش ماشینی با الیاف اکرولیک باعث دستبافگونه شدن آن ها می شود .

تابلو فرش ماشینی سفارشی
عکس مورد نظر پس از طراحی توسط طراح و به کمک نرم افزار ، تبدیل به نقشه قابل بافت شده و توسط ماشین بافندگی بافته می شود که طبیعتا به صورت جفت عکس خواهد بود .
رنگ هایی که می توان در تابلو فرش ماشینی به کار برد بسیار محدود بوده و به همین دلیل باید دقت کرد که جزئیات عکس از بین نرود و همچنین با توجه به محدودیت رنگ در دستگاههای بافندگی ، رنگ نخ ها باید متناسب با رنگ چهره باشد تا حتی الامکان عکس به چهره شبیه تر باشد .
در روش چاپ تابلو فرش سفارشی عکس مورد نظر توسط دستگاههای مخصوص چاپ بر روی یک تابلو فرش سفید از قبل بافته شده چاپ می شود . تابلو فرش ماشینی چاپی شباهت بسیاری به تابلو فرش ماشینی واقعی دارد.
تابلو فرش ماشینی طرح چاپی را روی زمینه سفید آن هم به صورت پشت و رو چاپ می کنند تا به تابلو فرش دستباف بیشتر شبیه شود .
عواملی چون کیفیت عکس ارسالی ، ویرایش مناسب عکس ، روش چاپ ، کیفیت و نوع دستگاه ، جنس نخ و تراکم فرش در کیفیت چاپ موثر می باشد .
تابلو فرش ماشینی فرانسوی
تابلو فرش فرانسوی اثر گرفته از طرح های دوره های قدیمی و عصر رنسانس می باشد چرا که هنر و دانش در این قرنها بیشتر گسترش یافته و نقاش ها در این دوره به شناخت انسان روی آورده و از آن نقاشی های زیبایی خلق کردند که امروزه هنوز سر لوحه بسیاری از نقاشان هست .
طرح های فرانسوی را بر روی تابلو فرش های ماشینی بافته و یا چاپ می کنند . طرح های فرانسوی اکثرا بر روی تابلو فرش ها چاپ می شوند بدین گونه که عکس مورد نظر به دستگاه داده می شود و عکس دلخواه با همان رنگ بندی و عینا روی تابلو فرش 1200 شانه چاپ می گردد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه