برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۹۹/۴/۱۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» خط تولید تابلو فرش

تولید تابلو فرش

نوسانات اقتصادی و شرایط محیطی مانند حرکت در راستای کم کردن وابستگی به صادرات نفتی و رفتن به سمت و سوی صادارات کالاهای غیر نفتی ، شرایط بی ثباتی را برای فرش ها بوجود آورده است . در سال های اخیر از تعداد صادرات فرش های دستبافت به میزان زیادی کاسته شده است اما بر صادرات کالاهای جانبی دیگری که در کارخانه های فرش تولید می شوند افزوده شده است . کارخانه های فرش کاشان به میزان زیادی در بالا بردن حجم صادرات غیرنفتی نقش داشته اند .
در یک دیدگاه کلی می توان چنین عنوان کرد که اگر چه بازار فرش دستباف و خرید و فروش این محصول بی نظیر با رکود و کسادی هایی مواجه شده است و حتی گاها راه و روش های صادرات فرش بنا بر دلایلی از چمله تحریم ها با مشکلات متعددی مواجه شده است ، اما همچنان کارگاه های فرش بافی و کارخانه های تولید فرش به شدت در حال فعالیت بوده و روز به روز گسترده تر می شوند . تعداد زیادی از نیروی های شاغل خصوصا در شهر هایی مانند کاشان ، مشهد ، اصفهان ، یزد و تبریز در حیطه فرش و قالی مشغول فعالیت بوده و از این رو کارخانه های فرش ماشینی در اقتصاد سهم بسزایی بر عهده دارند .
نکته حائز اهمیت در کارخانه های فرش ماشینی توان تولیدی بالا و رقابت بی نظیر بین تولید کنندگان است . در نظر داشته باشید که در طول 5 دهه اخیر یعنی از سال 1340 تا کنون که کارخانه های فرش های ماشینی مشغول فعالیت هستند ، تعداد بسیار زیادی از سرمایه گذاران به این حرفه وارد شده و در قبال همین ورودی ها تعدادی نیز خارج شده اند . کارخانه های خروجی از دور تولید توان رقابت با تولید کنندگان قدر و کاربلد کاشان را نداشته و به همین دلیل رفتن را بر ماندن و رقابت ترجیح داده اند . در این بین حتی کارخانه های برتر نیز با یکدیگر بر سر مواردی مانند نواوری و تولید محصولات جدید به رقابت می پردازند . رقابت بین کارخانه های برتر بر سر ماندن یا نماندن در بازار و خط تولید نخواهد بود بلکه این کارخانه ها به دنبال دستیابی به سود بیشتر ، گرفتن سهم بالاتری از بازار و مواردی از این دست رقابت می کنند .
از جالب توجه ترین محصولاتی که در سال های اخیر توسط کارخانه های نامی و مشهور کاشان از جمله فرش کاشان تولید می شوند ، تابلو فرش ها هستند . شاید تعداد بسیاری اندک و انگشت شماری کارخانه در جهان وجود داشته باشد که صرفا به تولید تابلو فرش می پردازند و عمده محصولات تولید شده تحت عنوان تابلو فرش در کارخانه های فرش کاشان تولید و روانه بازار می شوند .
تولید تابلو فرش های دستبافت از قدیم تا کنون به عنوان یکی از روش های مناسب برای گذران عمر مطرح و مورد استفاده بوده است . پس از دستیابی به تکنولوژی تولید فرش ماشینی کارخانه های فرش کاشان پا را از حد تولید فرش فراتر گذاشته و خط تولید تابلو فرش های ماشینی را راه اندازی کرده اند .
ارائه تابلو فرش های ماشینی در بازار های داخلی و خارجی ، نمایشگاه های بین المللی و حتی گالری های مختلف در سراسر کشور نشان از حد اعلا ، زیبایی بی نظیر و معنویت بالای این محصولات دارد .
مقاله حاضر که به خط تولید تابلو فرش های ماشینی اختصاص داده شده است ، بطور کامل در رابطه با تابلو فرش ها توضیح داده است . مطالعه این نوشتار می تواند مخاطبین را در شناخت بهتر و خرید رضایت بخش تر رهنمون سازد .
تابلو فرش ماشینی
تابلو فرش های ماشینی و دستبافت همواره مورد توجه متخصصی فرش و قالی و طراحان دکوراسیون بوده اند . هرچند استفاده از فرش ها به عنوان عنصری زیبا بخش و نصب و آویز آن ها بر دیوار از گذشته های دور کاربرد داشته است اما آنچه در حال حاضر وظیفه زینت بخشیدن را بر عهده دارد ، تابلو فرش ها هستند .
تابلو فرش ها همان فرش هایی هستند که در ابعاد کوچک تر تولید می شوند . با وجود آنکه تابلو فرش ها نسبت به فرش و قالی از جهات مختلف تفاوت دارند اما شباهت این محصولات به حدی است که می توان همگی را در غالب فرش نام گذاری کرد .
خط تولید تابلو فرش خاص است . چراکه این بافته ویژگی های منحصر بفردی دارد که در نهایت شیک و لوکس بودن کالا را تضمین می کنند . ارزش افزوده بالای تابلو فرش ها دلیلی است بر توجیه ارزشمند بودن تابلو فرش ها . از دیگر ویژگی های خاص و منحصر بفرد تابلو فرش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
داشتن عمر طولانی و از مد نیافتادن این محصول موجبات زیبایی های محصول را فراهم آورده است . زیبایی بی نظیری که تابلو فرش ها به فضا می بخشند به هیچ وجه در سایر وسایل دکوراسیون دیده نمی شود .
برای نمونه یک تابلو فرش می تواند بهترین عنصر در تحول بخشیدن به فضا باشد .
ارزش افزوده بالای تابلو فرش
تولید کننده تابلو فرش ها از با ارزش ترین تولید کنندگان و سرمایه گذاران در زمینه اقتصادی هستند چراکه در تولید خط تولید هایی که ارزش افزوده بالایی دارند ، اهم بوده و نسبت به سایرین اولویت داده می شوند . ارزش افزوده مبلغی است که خط تولید بنا بر مهارت ، توانایی تولید و ... بر هزینه مواد اولیه می افزاید و در واقع چرخه اقتصادی را به حرکت در می آورد . تابلو فرش های ناب موجود در فروشگاه فرش کاشان مبلغی بین 35 تا 60 درصد سودآوری داشته و در خاص ترین حالات این ارزش به هفتاد درصد هم می رسد .
کالاهای لوکس در بالا بودن ارزش افزوده بالاترین رتبه را داشته و ناگفته نماند از آنجایی که تابلو فرش ها در دسته کالاهای لوکس قرار دارند ، ارزش افزوده بالایی را به خود اختصاص داده اند . تولید و بافت تابلو فرش های ماشینی و دستبافت نوعی هنر زیبا ست و جزء مشاغل هنری نام برده می شود . نقش هنر نیروی انسانی از طراحی تا خط تولید به خوبی حاکی از این قضیه می باشد . بکار گیری مواد اولیه مرغوب مانند ابریشم و رنگ ها و طرح ها جذاب زیبایی و چشم نوازی تابلو فرش ها خصوصا آن هایی که در کارخانه های نامی و بزرگ مانند کارخانه فرش کاشان تولید می شوند ، را چند برابر کرده است .
خط تولید تابلو فرش
خط تولید تابلو فرش های تزئینی تا حدود زیادی به خط تولید فرش های ماشینی شباهت دارد . شاید یکی از دلایل اصلی تولید تابلو فرش توسط کارخانه های بافت فرش ماشینی همین شباهت در خط تولید است . داشتن نیروی متخصص ، دستگاه های به روز و کسب مهارت ، رضایت خاطر مشتریان و در نهایت داشتن تجربه در خط تولید موجب شده تا تولید کننده فرش کاشان به فکر تولید تابلو فرش های زیبا و بی نظیر فرو رود .
خط تولید تابلو فرش کارخانه فرش کاشان در طول روز مساخت زیادی تابلو فرش با کیفیت عالی ، زیبایی بالا و قیمت مناسب عرضه می کند .
جالب تر آنکه این گروه تولیدی جهت رفاه حال مشتریان و مواردی از قبیل زیر اقدام به ارائه انواع محصولات خود در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان نموده اند . دلایل راه اندازی فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را می توان به موارد زیر نسبت داد :
1-    عرضه محصولات بصورت مستقیم از کارخانه به مشتریان
2-    دسترسی راحت مشتریان به تمامی طرح ها ، رنگ ها و متد های تابلو فرش
3-    عدم صرف زمان و محدودیت های زمانی و مکانی در خرید و انتخاب
4-    امکان خرید به صرفه و به قیمت کارخانه
5-    ارتباط مستقیم بین خریداران و تولید کنندگان که در نهایت منجر به شناخت بهتر و بیشتر بازار شده و در طرح های اتی به تولید کنندگان کمک خواهد کرد .
6-    فروش بیشتر توسط فروشگاه هایی که امکانات بیشتری در اختیار خریداران قرار می دهند .
7-    امکان دسترسی به مشاوره رایگان جهت رایزنی های تخصصی
خرید تابلو فرش مناسب
اگر در فرش ماشینی و تابلو فرش ماشینی مجموعه ای از ویژگی ها از بعد قیمت ، کیفیت ، زیبایی و ... وجود داشته باشد ، می توان ادعا نمود که محصول خریداری شده عنوان تابلو فرش مناسب را دارد . در وهله اول انتخاب برند ، تولید کننده و فروشگاه مهم است . اگر فروشگاه مناسبی را جهت خرید انتخاب نماییم تا حد زیادی از مطلوب بودن محصول اطمینان خواهیم داشت . تابلو فرش های عرضه شده در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بهترین محصولاتی هستند که توان لوکس نمودن و زینت بخشیدن به فضای خانه را دارند . برای خرید تابلو فرش به خط تولید فرش کاشان و فروشگاه اینترنتی این برند بی نظیر اطمینان نمایید . چراکه سال ها خدمت بی نظیر و داشتن سهم بالا در بازار فرش و قالی نشان از مناسب بودن و برتر بودن محصولات فرش کاشان است .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  تفاوت تابلو فرش ماشینی بافت و تابلو فرش چاپی
•  استخدام در فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه