برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۰/۷/۲۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» تفاوت تابلو فرش ماشینی بافت و تابلو فرش چاپی

تابلو فرش چاپی و تابلو فرش بافت

تابلو فرش ، فرشی است در ابعاد کوچک که به علت کاربردش به آن تابلو فرش می گویند . استفاده از تابلو فرش برای تزیین دیوار می باشد پس می توان گفت که تابلو فرش جنبه تزیینی داشته و برای زیباتر کردن دکوراسیون منازل از آن استفاده می شود . امروزه به دلیل تقاضای بالای تابلو فرش ، برخی از کارخانه های فرش در کنار تولید فرش های ماشینی به تولید تابلو فرش ماشینی نیز پرداخته اند . قدمت تابلو فرش به زمان های گذشته بر می گردد که در کنار فرش های دستبافت به بافت تابلو فرش دستبافت می پرداختند اما همان طور که قیمت فرش های دستبافت بالا رفته قیمت این نوع تابلو فرش نیز گران شده و امکان خرید آن برای همه وجود ندارد لذا برای رفع نیاز افراد ، تابلو فرش های ماشینی تولید و به بازار فروش رسیده اند . 
انواع تابلو فرش
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های بافت جدید و مدرن فرش و تابلو فرش ، تابلو فرش ها به دو دسته تابلو فرش بافت و تابلو فرش چاپی تقسیم می شوند .
تابلو فرش بافت : این نوع تابلو فرش اولین تابلو فرش های ماشینی می باشد . برای بافت این نوع تابلو فرش ابتدا طراح باید نقشه طرح را با توجه به پیکسل و پالت رنگی طراحی کرده و سپس طرح را به دستگاه بافت فرستاده تا تابلو فرش آماده شود .
تابلو فرش چاپی : این نوع تابلو فرش بعد از تابلو فرش بافت با پیشرفته شدن دستگاه های بافت فرش ماشینی به عرصه آماده اند . تابلو فرش چاپی در ابتدا با دستگاه های مجهز به صورت سفید بافته می شوند و این رول سفید را در سایز های دلخواه برش می دهند سپس تصویر مورد نظر را که بر روی کاغذ مخصوص این تابلو فرش است توسط دستگاه  چاپ سابلیمیشن به روی فرش منتقل می شود .
تفاوت تابلو فرش بافت و تابلو فرش چاپی
تابلو فرش بافت از نظر قیمت نسبت به تابلو فرش چاپی بالاتر بوده  و دلیل این امر بخاطر کار بیشتر و وقت گیر بودن طراحی نقشه تابلو فرش توسط طراحان تولید این نوع تابلو فرش است . اما تابلو فرش چاپی یا سابلیمیشن چون در روش تولید آن طراحان دخالت نداشته و تنها تصویر بر روی فرش چاپ می شود از قیمت پایین تری برخوردار است . اما این تفاوت قیمت دلیل بر کیفیت پایین تابلو فرش چاپی نیست و فقط بخاطر تولید آن به روش خاص و بدون دخالت طراحان می باشد . در بافت تابلو فرش از نوع بافت برای بافت یک طرح از طیف رنگی کمی می توان استفاده کرد در صورتی که در تابلو فرش چاپی می توان از طیف رنگی گسترده استفاده نمود . به همین دلیل طیف طرح ها به کار رفته در بافت تابلو فرش بافت به دلیل تعداد رنگ های محدود کمتر از تابلو فرش چاپی می باشد . زمان تولید تابلو فرش بافت نسبت به تابلو فرش چاپی بیشتر بوده و برای کسانی که به دنبال بافت تابلو فرش با عکس دلخواه خود هستند بهترین انتخاب تابلو فرش چاپی می باشد بخاطر زمان تولید کمتر . البته قیمت نیز در این تابلو فرش های سفارشی نیز دخیل بوده و در تابلو فرش عکس چهره با نوع بافت باید هزینه دو تابلو فرش پرداخت شود چون تابلو فرش سفارشی در نوع بافت جفت جفت بافته می شود اما تابلو فرش چاپی این مورد را نداشته و به صورت تکی تولید می شود . در تابلو فرش های بافت برای نزدیک کردن تصویر به واقعیت تعداد شانه و تراکم را بالا می برند اما در تابلو فرش های چاپی برای نزدیک کردن به تصویر واقعی تعداد رنگ استفاده شده را بیشتر می نمایند . تفاوت دیگر در این نوع تابلو فرش استفاده از نوع الیاف می باشد . در تابلو فرش بافت ازالیاف آکریلیک هیت ست شده و در تابلو فرش چاپی از الیاف پلی استر هیت ست شده استفاده می شود که هر کدام از این الیاف ها در نوع تابلو فرش خود کیفیت محصول را بالا می برند .
خرید تابلو فرش
یکی از شرکت های معتبرکاشان که علاوه برتولید انواع فرش های ماشینی ، به تولید انواع تابلو فرش ماشینی بافت و چاپی پرداخته شرکت فرش کاشان می باشد . این شرکت برای جلب رضایت خریداران امکان سفارش تابلو فرش در ابعاد دلخواه با طرحی دلخواه یا عکس چهره را فراهم کرده تا خریداران بتوانند به تابلو فرش مورد نیاز خود دست یابند . این گروه تجاری برای خرید تابلو فرش امکان خرید حضوری و خرید اینترنتی تابلو فرش را فراهم آورده است تا افراد در جای جای دنیا بتوانند به راحتی به خرید این نوع محصولات بپردازند . یکی از شرایط مهمی که فروشگاه فرش کاشان برای خریداران در نظر گرفته است ارسال رایگان محصول به سراسر کشور می باشد . این فروشگاه تابلو فرش های بافت خود را با انواع مختلف شامل :
1. تابلو فرش بافت 700 شانه
2. تابلو فرش بافت 1000 شانه
3. تابلو فرش بافت 1200 شانه
4. تابلو فرش بافت آیه
روانه بازار فروش می کند . همین طور تابلو فرش های چاپی ، فروشگاه فرش کاشان شامل تابلو فرش های منظره ، کلاسیک و فرانسوی می باشد .  برای مشاهده انواع تابلو فرش های چاپی کلیک نمایید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه